המרכז לבריאות המוח

Primedical

תמיד תהיתם מה קורה בתוך המוח שלכם ומה ניתן לגלות מהתבוננות מעמיקה בו? מרכז Primedical גאה להציג את "המרכז לבריאות המוח", מחלקה חדשה שרותמת טכנולוגיה חדשנית בצורת כלי אבחנתי פורץ דרך כדי לבחון את תפקוד המוח בדרך חדשה ולספק מידע מקיף על בריאות מוחו של המטופל.
בדיקת סקר למוח

היכולת של האנושות להתמודד עם מחלות המוח הקשורות לגיל המתקדם, כדוגמת פגיעת כלי דם קטנים מוחיים, מחלת אלצהיימר, מחלת פרקינסון או הפרעות פסיכיאטריות, מוגבלת בהעדר כלי עזר אמינים וזמינים לאבחון מוקדם, הערכה וניטור.

בשלבים הראשונים, הפרעות אלו מתבטאות בעיקר בשינויים בתפקוד הרשתי של המוח, אך פחות בשינויים מבניים שניתן לראות אפילו בבדיקת MRI, לכן איתור השלבים הראשוניים של פגיעה בפעילות הרשתית יכול להביא לאבחון מוקדם מאד, כאשר לא קיימת עדיין דרך לזהות זאת בכלי האבחון הקיימים כיום.

הפיתוח הטכנולוגי החדש, מערכת Delphi, שאנו מקבלים בברכה אל מרכז בריאות המוח ב- Primedical , מהווה בדיקת סקר למוח, מעין "א.ק.ג מוחי", לא פולשני וללא כל השפעות לוואי, שיכול להעריך בבדיקה חיצונית קצרה את התפקודים הללו, ואת מצב בריאות המוח שלנו, בהשוואה לנורמות לפי גיל.  התוצאה המפורטת של הבדיקה מספקת לרופא המטפל כלי חדש המסייע לבחינה ראשונית של בריאות המוח, ובמידת הצורך, להפנייה להמשך בירור ובניית תכנית טיפול.

1614800182806__43A5239-01

ד"ר פיי כרמון צביה

סגנית מנהלת המכון להפרעות תנועה בשיבא תל השומר.
812-Sharon-Hassin-Baer

פרופ' חסין

מומחית בנוירולוגיה ובהפרעות תנועה רופאה בכירה במחלקה לנוירולוגיה, מרכז רפואי ע"ש שיבא, תל השומר.
משה קוטלר

פרופ' קוטלר

פרופ' מן המניין בפסיכיאטריה בבית הספר לרפואה אוניברסיטת תל-אביב ומשנה לדקאן (לענייני סטודנטים) בפקולטה לרפואה, היו"ר היוצא של האיגוד הישראלי לפסיכיאטריה, היו"ר היוצא של המועצה הלאומית לבריאות הנפש והיו"ר היוצא של החברה הישראלית לרפואת התמכרויות בנגב. "פרס מפעל חיים" של איגוד הפסיכיאטריה בישראל (2018).
תמונה

ד"ר אוריון דוד

מנהל מחלקת שבץ מוחי- בי"ח שיבא, תל השומר.

המטופל חובש על ראשו כובד בד בו אלקטרודות השולחות פולסים אלקטרומגנטים רכים מאד אל המוח ואז רושמות את הפעילות החשמלית בכדי לקבל מידע. הבדיקה מתבצעת בישיבה נינוחה, אורכת 20 דקות בלבד ואיננה מחייבת פעילות כלשהי. בתום 20 הדקות, המערכת תספק לטכנאי באופן מיידי דוח מפורט על מצבו המוחי של המטופל. לאחר קבלת הדו"ח, ממשיך המטופל לייעוץ ואבחנה אצל מנהל המרכז לבריאות המוח, פרופ' משה קוטלר, שם יחדיו תבנה תוכנית בירור או טיפול, באם קיים הצורך.

באמצעות המכשיר הייחודי ניתן לזהות מספר פרמטרים שונים המשפיעים על תפקוד המוח, כגון:

  • יכולות הקונקטיביות (קישוריות) של המוח – כמה התקשורת בין חלקי המוח השונים אפקטיבית ונורמטיבית
  • הגמישות המוחית (neuroplasticity) – היכולת של המוח ליצור קשרים ומסלולים חדשים ולהשתנות)
  • קיום תהליכים דמנטיביים שונים כמחלת אלצהיימר או פרקינסון
  • תחלואה בכלי הדם הקטנים של המוח

בשל היכולת לזהות מוקדם שינויים בתפקוד המוח באמצעות הבדיקה (שינויים שעשויים להתבטא בבדיקות המבניות הרגילות למוח כגון CT או MRI רק שנים לאחר הופעתם בבדיקה זו), ניתן להבין אם ואילו שינויים יצטרך המטופל לבצע באורח החיים, במיוחד כדי להאט ולמנוע הדרדרות נוספת.  לאחר שיחת המשוב עם פרופ' קוטלר, יקבל המטופל הנחיות להמשך טיפול מול גורמים רפואיים שונים, שיבחרו בהתאמה למצבו האינדיבידואלי.

במקרה שהפונה לבדיקה סובל מתסמינים נוירולוגים, כדוגמת ירידה בזיכרון, ביכולת השפתית בהתמצאות או בריכוז, או מהפרעת תנועה עם רעד, קשיי הליכה או הפרעות תנועה אחרות, יופנה המטופל להערכה קוגניטיבית ממוחשבת ולבדיקה אצל הנוירולוגים של המרכז לבריאות המוח, בראשות פרופסור שרון חסין, מומחית בנוירולוגיה והפרעות תנועה (מרכז רפואי שיבא) ולד"ר פיי כרמון צביה המתמחות בטיפול במחלות המוח הקשורות לגיל.

במקרה של תחלואה בכלי הדם הקטנים יופנה המטופל להערכה אצל ד"ר אוריון דויד מומחה במחלות שבץ מוחי (מרכז רפואי שיבא) .

מערכת Delphi החדשנית מיועדת לסייע למטופלים בכל גיל, אשר מעוניינים לבדוק את מצב בריאות המוח שלהם.

אנו במרכז Primedical

גאים לעמוד בחוד החנית של הקדמה,

ולהנגיש בישראל טכנולוגיה מהפכנית לאבחון וניטור של בריאות המוח , בדיקה שמשנה את פני האבחון של הפרעות המוח.

נשמח לעמוד לשירותכם!

שאלות נפוצות בנוגע לבדיקה ואבחון במרכז לבריאות המוח

לגמרי לא. הבדיקה מתבצעת בשכיבה, וברובה בעיניים עצומות כשעל הראש מונח כובע EEG עם אלקטרודות ובנוסף יהיה שימוש במגנט TMS. כמו כן היא איננה כואבת או מסוכנת. אורך הבדיקה כ 20 דקות ולאחריה מתקבל פיענוח. בהתאם לפיענוח התוצאות ובמידת הצורך תוצע למטופל/ת תוכנית טיפול ע"י פרופ' שרון חסין, ד"ר דויד אוריון ופרופ' משה קוטלר בהתאם לתוצאות ולצורך.  

הבדיקה הינה הדמיה מוחית תפקודית. באמצעות מגנט מופעל שדה חשמלי עדין וממוקד במקומות שונים על פני הקרקפת, ובאמצעות אלקטרודות, הפעילות החשמלית במח ותגובתו לגירוי נמדדות בזמן אמת. המכשיר מתחקה אחר ביומרקרים אלקטרופיזיולוגיים ייחודיים ומגוונים המתואמים עם דפוסים נורמליים ועם אבחנות שונות. נדגיש כי הכלי מסייע לרופא המפענח לגיבוש אבחנה/ות תוך אינטגרציה עם בדיקות וכלים נוספים – ולא מקנה אבחנה בשום אופן.

לא. Delphi הינה בדיקה להערכה מוחית.

כשם שישנן תופעות לוואי אפשריות בכל בדיקה רפואית, גם במקרה זה ישנן תופעות לוואי אפשריות, אך שאינן חמורות וחולפות תוך זמן קצר. התופעות הינן: כאב ראש, סחרחורת, כאב צוואר, כאב מקומי על פני הקרקפת, כאב שיניים ושינויים בשמיעה. תופעות לוואי אילו הינן קלות וחולפות ושכיחותן נמוכה מאוד. נדגיש כי אין סכנה בביצוע הבדיקה.

הבדיקה אושרה על ידי משרד הבריאות והאיחוד האירופי וכיום בהליכים לקבלת אישורים נוספים.

1,950 ש"ח -2,550 ש"ח 

הבדיקה הינה בדיקת אבחון והדמיה מוחית תפקודית ואנו מציעים לבדוק באופן פרטני מול חברת הביטוח אפשרות להחזרים בכפוף לתנאי הפוליסה.   

לקביעת תור לייעוץ מקצועי צרו איתנו קשר