המרכז לניתוחי בקעים באנדוסקופיה מתקדמת

Primedical

לאחר שבמשך שנים רבות התבצעו ניתוחי בקעים באופן פולשני והותירו את המטופלים להתמודד עם הטראומה, כיום ניתוחי הבקעים במרכז החדש של Primedical מתבצעים באופן זעיר-פולשני, בשיטה האנדוסקופית המתקדמת, על ידי מומחה וחלוץ בתחום, פרופ' משה דודאי. אצלנו במרכז ניתן לתקן את כל הבקעים בשיטה האנדוסקופית, ובכך לאפשר ניתוח בקע באופן קל עם החלמה מהירה וירידה דרסטית באחוזי הבקעים החוזרים. הניתוחים מבוצעים באופן פרטי או בהתחייבות של חברות הביטוח.

חדש!! ניתוחי היפרדות שרירים בטנית בשילוב לבקע טבורי ואפיגסטרי בשיטה אנדוסקופית חדשנית ללא כל חתך או חדירה לבטן , ללא אשפוז ובהתאוששות קלה ומהירה.

פרופסור משה דודאי

אחד מחלוצי הגישה הלפרוסקופית והאנדוסקופית לתיקון בקעים, מומחה בתיקון בקע של ספורטאים והיפרדות בטנית עם קרוב ל-30 שנות ניסיון בתיקון בקעים באופן לפרוסקופי. פרופ' דודאי הוא כירורג יחודי שמסוגל לתקן את כל סוגי הבקעים בשיטה אנדוסקופית, ובאמצעות הידע, הניסיון והמקצועיות שלו, מוריד את סיכוי החזרה לבקע בעתיד אצל המטופל לאחוזים נמוכים במיוחד.

סוגי הבקעים אותם ניתן לתקן

מרכז Primedical מבצע ניתוחי בקע לתיקון כל סוגי הבקעים בשיטה האנדוסקופית, לרבות:

  • בקעים במפשעות – בקעים בצד אחד של המפשעות או בשני הצדדים.
  • בקע חוזר במפשעה או בקע מורכב.
  • בקע ספורטאים – פציעות ספורט במפשעות הנגרמות בשל פעילות ספורטיבית בעצימות גבוהה. בקע המתרחש לרוב אצל שחקני כדורגל ורצי מרתון, אולם גם אצל כל מי שעוסק בספורט פרופ' דודאי מנתח את בקע הספורטאים בשיטה ייחודית לו עם תוצאות יוצאות דופן

  • ניתוח בקע טבורי
  • בקע אפיגסטרי
  • בקע בצלקת ניתוחית
  • היפרדות שרירי הבטן עם או בלי בקעים נלוים בשיטה ייחודית
  • בקע על שם שפיגליאן
  • ניתוח בקע במותן ועוד

כל ניתוחי הבקעים מתבצעים בטכניקה האנדוסקופית המתקדמת והיעילה ביותר בעולם, ללא חתך וצלקת או חדירה לחלל הבטן, ומאפשרים התאוששות קלה ומהירה, (ללא סיבוכים וללא תופעות לוואי) ואחוזי הצלחה גבוהים ביותר.

התהליך במרכז Primedical

התהליך אותו עוברים המטופלים המיועדים לניתוח בקע כולל שלושה שלבים:

בשלב זה מגיעים המטופלים אל מרפאתו של פרופ' דודאי לאבחון. פרופ' דודאי מדגיש כי האבחון המדויק של סוג הבקע והתאמת ההליך הניתוחי הנכון למצב, מהווים שלבים קריטיים בהצלחת ניתוח בקע. הפרופ' מבצע תחילה בדיקה פיזיקלית מקוקדקת המהווה את הבסיס לאבחנה ובהמשך מנתח את תוצאות הבדיקות, מפנה במידת הצורך לבדיקות נוספות כגון MRI US או CT ורק לאחר מכן מגיע להחלטה כיצד יש לנתח את הבקע.

לאחר שבחר פרופ' דודאי ביחד עם המטופל את ההליך הניתוחי המדויק, הוא מתכנן את מהלך הניתוח האנדוסקופי מראש ומבצע אותו. לרוב זמינות הניתוחים במרכז Primedical תל השומר היא גבוהה במיוחד, והמטופלים נכנסים לחדר הניתוח מספר ימים לאחר האבחון והייעוץ. חדרי הניתוח במרכז המוקדשים לניתוחי בקעים הם מהחדרים המתקדמים ביותר בארץ עם הציוד האנדוסקופי המתקדם ביותר.

בזכות שיטת הניתוח הייחודית, יום לאחר ניתוח בקע, כל המטופלים משתחררים, על רגליהם, ללא נקזים, ללא טיפול נוסף ולהמשך החלמה בנידות מלאה בביתם. האשפוז אורך 24 שעות לכל היותר, ותוך מספר ימים מועט, המטופלים כבר חוזרים לתפקוד רגיל וחופשי. כשבוע עד 10 ימים לאחר הניתוח, מגיעים המטופלים אל פרופ' דודאי למעקב, ובמידת הצורך לביקור נוסף במהלך החודש לאחר מכן, לבחון את תוצאות הניתוח הסופיות.

אנו במרכז Primedical האנדוסקופית ונשמח לעמוד לשירותכם!