המרכז לניתוחי בקעים באנדוסקופיה מתקדמת

Primedical

לאחר שבמשך שנים רבות התבצעו ניתוחי הבקעים באופן פולשני והותירו את המטופלים להתמודד עם הטראומה, כיום ניתוחי הבקעים במרכז החדש של Primedical תל השומר מתבצעים באופן זעיר-פולשני, בשיטה האנדוסקופית המתקדמת, על ידי מומחה וחלוץ בתחום, פרופ' משה דודאי. אצלנו במרכז ניתן לתקן את כל הבקעים בשיטה האנדוסקופית, ובכך לאפשר ניתוח קל, החלמה מהירה וירידה דרסטית באחוזי הבקעים החוזרים.

פרופסור משה דודאי

אחד מחלוצי הגישה הלפרוסקופית והאנדוסקופית לתיקון בקעים, מומחה בתיקון בקע של ספורטאים והיפרדות בטנית עם קרוב ל-30 שנות ניסיון בתיקון בקעים באופן לפרוסקופי. פרופ' דודאי הוא כירורג יחודי שמסוגל לתקן את כל סוגי הבקעים בשיטה אנדוסקופית, ובאמצעות הידע, הניסיון והמקצועיות שלו, מוריד את סיכוי החזרה לבקע בעתיד אצל המטופל לאחוזים נמוכים במיוחד.

סוגי הבקעים אותם ניתן לתקן

מרכז Primedical תל השומר מבצע ניתוחים לתיקון כל סוגי הבקעים בשיטה האנדוסקופית, לרבות:
  • בקעים במפשעות – בקעים בצד אחד של המפשעות או בשני הצדדים,
  • בקע חוזר במפשעה או בקע מורכב.
  • בקע ספורטאים – פציעות ספורט במפשעות הנגרמות בשל פעילות ספורטיבית בעצימות גבוהה. בקע המתרחש לרוב אצל שחקני כדורגל ורצי מרתון, אולם גם אצל כל מי שעוסק בספורט פרופ' דודאי מנתח את בקע הספורטאים בשיטה ייחודית לו עם תוצאות יוצאות דופן

  • בקע טבורי
  • בקע אפיגסטרי
  • בקע בצלקת ניתוחית
  • היפרדות שרירי הבטן עם או בלי בקעים נלוים בשיטה ייחודית
  • בקע על שם שפיגליאן
  • בקע במותן ועוד

כל ניתוחי הבקעים מתבצעים בטכניקה האנדוסקופית המתקדמת והיעילה ביותר בעולם, ללא חתך וצלקת או חדירה לחלל הבטן, ומאפשרים התאוששות קלה ומהירה, (ללא סיבוכים וללא תופעות לוואי) ואחוזי הצלחה גבוהים ביותר.

התהליך במרכז Primedical תל השומר

התהליך אותו עוברים המטופלים המיועדים לניתוח כולל שלושה שלבים:
בשלב זה מגיעים המטופלים אל מרפאתו של פרופ' דודאי לאבחון. פרופ' דודאי מדגיש כי האבחון המדויק של סוג הבקע והתאמת ההליך הניתוחי הנכון למצב, מהווים שלבים קריטיים בהצלחת הניתוח. הפרופ' מבצע תחילה בדיקה פיזיקלית מקוקדקת המהווה את הבסיס לאבחנה ובהמשך מנתח את תוצאות הבדיקות, מפנה במידת הצורך לבדיקות נוספות כגון MRI US או CT ורק לאחר מכן מגיע להחלטה כיצד יש לנתח את הבקע.
לאחר שבחר פרופ' דודאי ביחד עם המטופל את ההליך הניתוחי המדויק, הוא מתכנן את מהלך הניתוח האנדוסקופי מראש ומבצע אותו. לרוב זמינות הניתוחים במרכז Primedical תל השומר היא גבוהה במיוחד, והמטופלים נכנסים לחדר הניתוח מספר ימים לאחר האבחון והייעוץ. חדרי הניתוח במרכז המוקדשים לניתוחי הבקעים הם מהחדרים המתקדמים ביותר בארץ עם הציוד האנדוסקופי המתקדם ביותר.
בזכות שיטת הניתוח הייחודית, יום לאחר הניתוח, כל המטופלים משתחררים, על רגליהם, ללא נקזים, ללא טיפול נוסף ולהמשך החלמה בנידות מלאה בביתם. האשפוז אורך 24 שעות לכל היותר, ותוך מספר ימים מועט, המטופלים כבר חוזרים לתפקוד רגיל וחופשי. כשבוע עד 10 ימים לאחר הניתוח, מגיעים המטופלים אל פרופ' דודאי למעקב, ובמידת הצורך לביקור נוסף במהלך החודש לאחר מכן, לבחון את תוצאות הניתוח הסופיות.

אנו במרכז Primedical תל השומר מקפידים על סטנדרט הטיפול הגבוה ביותר בניתוחי בקעים בשיטה האנדוסקופית ונשמח לעמוד לשירותכם!