מה צופן העתיד למוח שלכם? בואו לגלות…

לו הייתה דרך לגלות לכם מה מצב המוח שלכם, האם הוא מתפקד כפי שצריך בגילכם, לא רק בחיים אלא גם מתחת לפני השטח, או האם אתם בתחילת הדרך של בעיות מוחיות כלשהן – האם הייתם בוחרים ללכת בה? אנחנו בטוחים שהתשובה היא כן, והבשורות הטובות הן שאין צורך בבדיקה פולשנית, אלא בקסדת בד שמולבשת חיצונית ובטכנולוגיה מהפכנית ופורצת דרך בשם מערכת Delphi.

מאה מיליארדי תאים בתקשורת מרהיבה

המוח שלנו הוא איבר מרשים, המורכב ממאה מיליארד תאים שונים, המתקשרים כולם זה עם זה, ועם כל ההתקדמות הטכנולוגית, ופריצות הדרך המדהימות שנעשו בעולם בכלל, ובעולם המדע והרפואה בפרט, נדמה כי המוח עדיין נותר האיבר שאנו יודעים עליו הכי פחות. במהלך שבע השנים האחרונות עבדה חברת QUANTALX על כלי אבחנתי מהפכני, כזה שכמותו או דומה לו לא היה קיים בשוק עד היום, שכל מטרתו לחשוף מעט יותר מסודותיו של המוח, ולתת לנו תמונת מצב בהירה, מרשימה וזריזה על מצבו. תודו שגם אתם סקרנים…

הכלים האבחנתיים בשוק

קיימות לא מעט שיטות אבחוניות רפואיות לבעיות מוחיות כגון דימות בטומוגרפיה ממוחשבת CT) ), בתהודה מגנטית MRI)) של המוח, בדיקת גלי מוח חשמליים (EEG) או מבדקים נויורו-פסיכולוגים, אבל הרופאים מפנים לבדיקות בכלים הללו רק כאשר עולה בעיה רפואית. ומה אם נרצה למנוע בעיות? למדוד את תקינות המוח שלנו בדיוק כפי שהיינו בודקים את תקינות הגוף בבדיקת דם, או מצב הכושר בבדיקת מאמץ? עד כה, לא היה שום כלי אבחוני שיכול היה לתת לרופאים תמונה אמינה של מצב תפקוד המוח של המטופל ושל הבריאות המוחית שלו, עד מערכת Delphi.

ומה לגבי גילוי מוקדם?

מלבד הצורך לבדוק את תקינות המוח בהשוואה לגיל הביולוגי, קיים גם נושא הגילוי המוקדם. תוצאות מחקרים הוכיחו כי 90% ממקרי השבץ המוחי יכולים להימנע כאשר מזהים את הסיכון בשלב מוקדם מספיק כדי לשנות אורחות חיים ולטפל באופן רפואי, אבל גילוי מוקדם כמעט ולא מתאפשר, בכל מה שנוגע למוח, פשוט כי לא היו קיימים בשוק כלים שמטרתם לספק תמונת מצב בהירה על המוח, גם כאשר הוא בריא ותקין.

כמו בדיקת סדר לב - א.ק.ג – עבור המוח

מערכת Delphi מהווה את אחד הפיתוחים הישראליים החדשניים ופורצי הדרך של העת האחרונה, שקיבלה לא מעט פרסום במדיה ברחבי העולם, ומספקת מענה יחיד מסוגו לבדיקת הבריאות המוחית. מערכת זו רתמה לטובתה טכנולוגית EEG (electroencephalogram) וטכנולוגית TMS (Transcranial magnetic stimulation) כדי לייצר הדמיה של התפקוד המוחי הגלובלי של המטופל אשר עובר את הבדיקה. הבדיקה מהווה בדיקת מוח, בה, בדומה לבדיקת הא.ק.ג הלבבי, מוצמדות אלקטרודות לקרקפת אשר מנטרות באופן לא פולשני ולא מכאיב את פעילות המוח.

לקביעת תור לייעוץ מקצועי צרו איתנו קשר

  כיצד נעשית הבדיקה?

  הבדיקה המתבצעת על ידי מערכת Delphi מספקת לרופא המטפל מעין תמונה נוכחית של תפקוד המוח, לבדוק האם המוח פועל באופן תואם גיל ברמה הפיזיולוגית. באם התמונה מעידה על כך שיש בעיה והמבנה המוחי אינו תואם את גילו של המטופל, יכול הרופא המטפל לנתח את הממצאים ולאבחן מחלה או בעיה מוחית. זיהוי מוקדם של בעיה מוחית, אפילו אם היא רק בתחילתה, יצריך לרוב שינויים באורחות החיים, לרבות שינוי תזונה, הפסקת עישון, הגברת פעילות גופנית, או הפנייה ליעוץ רפואי שיכול להביא לטיפול מתאים, שיכול לא רק להאט את ההתדרדרות, אלא לעיתים אף למנוע אותה. בנוסף, באמצעות המערכת ניתן לבצע בדיקות תקופתיות ולבחון כיצד שינוי החיים או הטיפול התרופתי פועל על המטופל, ולשנות מהלך טיפול באם לא מבחינים בשינוי ושיפור מספקים.

  הפיתוח המרגש ביותר של העשור

  מדובר ללא ספק באחד הפיתוחים המרגשים ביותר של העשור הזה, אשר נמצא בפיתוח כבר למעלה מ-7 שנים. כל עובדי החברה אשר השתתפו בתהליך הפיתוח הם חוקרי מוח שאספו שנים רבות של מחקר בתחום הנוירולוגיה כדי להגיע לתוצאות הללו. בבדיקה, אשר אורכת 20 דקות בלבד, יושב המטופל בנוחות וחובש כובע בד, מבלי להרגיש דבר, ללא קרינה וללא כאבים, והיא מתבצעת כיום במחלקת "בריאות המוח" במרכז הרפואי Primedical תל השומר, באופן בלעדי. יש להאמין שבשנים הקרובות תהפוך המערכת לטובה את כל עולם האבחון הנוירולוגי, ובהתאם, יש לקוות, תביא לירידה משמעותית במחלות מוחיות.

  ד"ר פיי כרמון צביה

  סגנית מנהלת המכון להפרעות תנועה בשיבא תל השומר.

  פרופ' חסין

  מומחית בנוירולוגיה ובהפרעות תנועה רופאה בכירה במחלקה לנוירולוגיה, מרכז רפואי ע"ש שיבא, תל השומר.

  פרופ' קוטלר

  פרופ' מן המניין בפסיכיאטריה בבית הספר לרפואה אוניברסיטת תל-אביב ומשנה לדקאן (לענייני סטודנטים) בפקולטה לרפואה, היו"ר היוצא של האיגוד הישראלי לפסיכיאטריה, היו"ר היוצא של המועצה הלאומית לבריאות הנפש והיו"ר היוצא של החברה הישראלית לרפואת התמכרויות בנגב. "פרס מפעל חיים" של איגוד הפסיכיאטריה בישראל (2018).

  ד"ר אוריון דוד

  מנהל מחלקת שבץ מוחי- בי"ח שיבא, תל השומר.

  לקביעת תור לייעוץ מקצועי צרו איתנו קשר

   פריימדיקל

   פריימדיקל

   מיטב המומחים המובילים בתחומי הרפואה השונים מציעים מגוון שירותי פרימיום רפואיים ללא המתנה לתורים, עם יחס אישי ואינטימי ובתנאים הנוחים שרק מרכז בוטיק רפואי פרטי יכול להעניק.