הרדמה וטרום ניתוח

מרפאת טרום ניתוח בפריימדיקל

ביקור התייעצות מקצועית אצל רופא מרדים מומחה בביקור טרום-ניתוח, פרופסור בהרדמה, המוכר מאוד בכל רחבי המדינה במגוון רחב של תחומי הרדמה, הינו הכרחי לפני ניתוח בחולה עם גורמי סיכון.

 

הביקור ייתן שקט נפשי שהנך מוכן/ה לניתוח, ולא תופתע/י עם דרישות לבדיקות נוספות העלולות לדחות את מועד הניתוח.

 

הערכה רפואית כזו הינה צורך קיים והכרחי בהכנת חולה לניתוח, במיוחד בילדים ובחולים עם מחלות רקע מורכבות.

המועמדים לביקור מרפאה טרום ניתוחית הם:

  • חולים האמורים לעבור ניתוח ולהם מחלות רקע הדורשות ברור ואיזון לפני הניתוח. חולים אלו המתלבטים אם בעייתם הרפואית יכולה להגביל התאמתם לניתוח בבית חולים פרטי, או להגבילם לסוג הרדמה מסויים, יקבלו תשובה מתאימה בהתייעצות עמם, התקפה לכל מרכז רפואי בארץ.
  • ילדים האמורים לעבור ניתוח וההורים מודאגים מנושא ההרדמה.
  • נשים המתלבטות לגבי סוג ההרדמה, או במידה שיש להן מחלות רקע הדורשות ברור טרום הרדמה.

שרותי ההרדמה בפריימדיקל

שרותי ההרדמה ניתנים על ידי צוות הרדמה עתיר ניסיון, הבקיא בהרדמות לילדים ולמבוגרים. חדרי הניתוח מצוידים בציוד המודרני ביותר, כך גם חדר ההתאוששות ומחלקת האשפוז. הטיפול בכאב שלאחר הניתוח מוקפד וכולל תרופות מודרניות המונעות גם בחילות בצורה יעילה.

באופן טבעי קיים חשש אצל המטופל מהרדמה כללית. לכן אנו שמים דגש מיוחד על הערכה קדם-ניתוחית מדויקת, תוך הכרת בעיות הרקע הרפואיות של המטופל. בבואכם למרפאה הקדם-ניתוחית שלנו, חשוב שתוודאו שהחומר שבידיכם כולל את כל הנתונים הרפואיים הקשורים למצבו הרפואי הכללי של המטופל ולטיפול התרופתי הנוכחי. לזה יש לצרף גם מכתב אודות ההיסטוריה הרפואית של המטופל מרופא המשפחה או מרופא מומחה רלוונטי בתחום. בשיחה עם הרופא המרדים תקבלו הסבר לגבי סוג ההרדמה המתאים לכם, על הסיבוכים האפשריים ומה צפוי להתרחש מרגע הגעתכם. יובהר לכם אלו תרופות חשוב להמשיך לקחת ואילו כדאי להפסיקם (למשל, מדללי דם) והמטופל יוכל לשאול שאלות לגבי ההרדמה וסביבת חדר הניתוח. במקרים מיוחדים, במידה ובדיקות נוספות תהיינה חיוניות, המטופל יופנה לרופא המשפחה להמשך בירור.

הרופא המרדים הינו זה שידאג לטיפול בכאב שלאחר ניתוח. כיום, כאב לאחר ניתוח איננו הכרח מגונה. ניתן לטפל בכאב ביעילות, תוך מניעת השפעות ארוכות-טווח. לא מומלץ שתמתינו לרגע בו הכאב עז, עדיף לטפל בו כשהוא קל ואך מתעורר.

 

מה צריך להביא לביקור במרפאה?

  • תעודת זהות
  • טופס הפנייה לאשפוז
  • תוצאות בדיקות שהתבקשת לבצע על ידי הרופא 
  • מכתב סיכום מרופא משפחה הכולל: אבחנות קודמות, אשפוזים בעבר, מחלות ורשימת תרופות עדכנית
  • ילד מתחת לגיל 18 חייב בליווי הורה

מאמר מקצועי בנושא: חולים מבוגרים והרדמה

מאת: פרופסור בנימין דרנגר, מנהל מערך ההרדמה בפריימדיקל

לשאלות נוספות ובירורים

דואר אלקטרוני: info@primedical.co.il
שעות פעילות: בימים א'-ה' בין השעות 08:30-17:00