אקו דרך הושט

אקו דרך הושט

בדיקת אקו דרך הושט נועדה לשם בדיקת מבנה הלב ותפקודו. באמצעות הבדיקה ניתן לקבל מידע על המבנה של הלב ומסתמיו, מומי לב מלידה, זיהומים בלב ומסתמיו ומידע נוסף.

 

בדיקת אקו לב דרך הוושט מתבצעת על ידי שימוש בגלי קול (אולטרסאונד) בתדר גבוה כדי לייצר תמונות של הלב בזמן אמת. גלי הקול שנשלחים אל הלב מוחזרים ממנו ומכשיר שמכונה מתמר על קולי קולט אותם. חלקים שונים בלב כמו מסתמי הלב משיבים חלק מגלי הקול למתמר, על ידי כך ניתן לייצר תמונה של הלב ולקבל מידע אודותיו.

 

כשמה של הבדיקה – היא מתבצעת דרך הוושט, כאשר המתמר מוחדר לוושט ולא מונח על בית החזה. בשל העובדה כי וושט ממוקם כה קרוב אל אבי העורקים והלב, ניתן לקבל תמונה טובה יותר של הלב מאשר במקרה שהמתמר מונח על בית החזה, בצורה זו יכול הרופא לגלות מידע נוסף שיכול להיות חיוני ביותר ולא ניתן לראות בבדיקה הרגילה.

 

על אקו ושט והכנות לבדיקה

 

במקרה שהתבקשתם לעבור בדיקת אקו דרך הוושט, יהיה עליכם לצום במשך 6 שעות טרם הבדיקה. במידה שאתם נוטלים תרופות, אתם יכולים להמשיך ליטול אותן כרגיל. 

 

בתחילת אקו ושט מוחדר עירוי לווריד ביד וניתנת תרופה להרגעה. את חלקו הפנימי של הלוע מרדים הרופא באמצעות תרסיס, הרדמת האזור מונעת את פעולת רפלקס הבליעה והדבר מקל על החדרת המתמר.

 

בהמשך, יש לשכב על הצד ולבצע פעולת בליעה, כך שיהיה ניתן להחדיר את המתמר. על המתמר מורח הרופא חומר מרדים שמקל על הכנסתו, חומר זה הינו ג'ל ללא טעם וריח. במידה שישנו שימוש בשיניים תותבות ניתנות לשליפה, יש צורך בהוצאתן ובין השיניים או החניכיים מוכנסת פיית מגן שעשויה מחומר פלסטי.

 

מידע נוסף אודות אקו ושט

 

בדיקת אקו דרך הושט נמשכת ברוב המקרים כ- 15-30 דקות. במהלך הבדיקה נעשה מעקב אחר חימצון, לחץ דם ודופק. החדרת המתמר אינה נעימה אך מדובר על אי נעימות זמנית. מכיוון שהבדיקה מתבצעת באמצעות טכניקה בטוחה, הסיכונים של הבדיקה מזעריים. כדי למנוע סיכון ממעבר המתמר, יש לציין האם ישנם קשיים בבליעה או האם ישנה הפרעה בקיבה או הפרעה בוושט.

 

עם סיומה של הבדיקה יש להימנע משתייה ואכילה למשך שעה לכל הפחות, עד שפעולת רפלקס הבליעה תשוב לתפקד כרגיל. כמו כן, יש להגיע עם מלווה משום שהחומר המרגיע שניתן במהלך הבדיקה גורם לטשטוש, בשל סיבה זו אין לנהוג במשך 12 שעות לאחר הבדיקה.

 

פיענוח אקו ושט מתבצע מיד בתום הבדיקה על ידי ד"ר קופרשטיין קרדיולוג בכיר במרכז הרפואי שיבא והנבדק מקבל דיסק עם תוצאות הבדיקה להמשך ייעוץ וטיפול על ידי רופא מטפל. למעוניינים ניתן לקבל ייעוץ רפואי אישי בתום הבדיקה בתשלום נוסף.

 

אצלנו – במרכז הרפואי Primedical תל השומר, נערכות בדיקות אקו דרך הושט ברמה הגבוהה ביותר בעולם ועל ידי צוות רופאים מוביל. הבדיקות מתבצעות בזמינות גבוהה והיחס שניתן לנבדקים מקצועי ואדיב. 

 

במידה שאתם עתידים לבצע בדיקת אקו דרך הוושט, אתם מוזמנים לתאם בדיקה מהירה על ידי מילוי הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות. כמו כן, אתם מוזמנים לצלצל אלינו למספר 2519*.

פריימדיקל

פריימדיקל

מיטב המומחים המובילים בתחומי הרפואה השונים מציעים מגוון שירותי פרימיום רפואיים ללא המתנה לתורים, עם יחס אישי ואינטימי ובתנאים הנוחים שרק מרכז בוטיק רפואי פרטי יכול להעניק.