בדיקת אקו לב

בדיקת אקו אקו במאמץ - אקוקרדיוגרפיה

בדיקת אקוקרדיוגרפיה או בדיקת אקו לב היא בדיקה העושה שימוש בגלי קול (אולטרסאונד). בדיקת אקוקרדיוגרפיה בטוחה ללא כאב ובאמצעותה ניתן לראות דרך מכשיר האולטרסאונד תמונות של שריר הלב, של המסתמים, של חדרי הלב ושל מבנים נוספים, אין צורך בהכנות מיוחדות לבדיקה מלבד מצבים בהם ישנה הנחייה רפואית נקודתית למטופל.

 

באילו מקרים יש לבצע את הבדיקה?

בדיקת אקו לב (ידועה גם בשמה המקוצר בדיקת אקו) היא בדיקה אבחנתית וישנם מספר מצבים בהם המטופל יתבקש לבצעה. במקרים בהם הרופא חושד בכך שישנן בעיות בתפקוד הלב, בחדרי הלב או במסתמי הלב. הבדיקה מבוצעת גם לנשים הרות לאבחון מצבים בהם קיים חשש למום מולד בלב העובר.  

 

בעזרת הבדיקה ניתן לקבל מידע בנוגע לאוושה שנשמעה במהלך בדיקת הלב, בנוגע לבעיות במסתמי הלב, חולשה של שריר הלב, אי ספיקת לב, קריש דם בלב או דלקת במעטפת הלב.

 

כיצד מתבצעת בדיקת אקו לב?

במקרים רבים מתבצעת בדיקת אקו לב – אקוקרדיוגרפיה, על ידי טכנאי שהוסמך לבצע את הבדיקה, לאחר מכן, מועברות תוצאות בדיקת האקו לקרדיולוג לצורך פענוח. הבדיקה מתבצעת ללא בגדים בחלק הגוף העליון ובשכיבה על מיטה. 

 

לפני הבדיקה מורח הבודק ג'ל שקוף על בסיס מים על גבי בית החזה, הג'ל מאפשר העברה של גלי קול ממתמר שמונע על בית החזה. המתמר, שקולט ומשדר את גלי הקול, מתרגם אותם לאותות חשמליים, על ידי כך ניתן לקבל תמונה נעה של הלב. בחלק מהמקרים מבקש הבודק מהנבדק לשכב על הצד או לעצור את הנשימה למשך זמן קצר.

 

בדיקת אקו לב – בדיקת אקוקרדיוגרפיה, אינה דורשת טשטוש או הרדמה, היא אינה גורמת, אינה גורמת לנזקים והיא נמשכת 30 דקות לכל היותר. ברוב המקרים יכול הנבדק לשוב לשגרה לאחר הבדיקה.

 

המרכז הרפואי Primedical תל השומר – רופאים מומחים, טכנולוגיה מתקדמת וזמינות גבוהה

 

אנו – במרכז הלב בתל השומר, מתמחים במתן מענה מקיף לכל בעיה בלב. 

במרכז שלנו עובדים רופאים מקצועיים ואנו משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת לביצוע בדיקות אקו לב – בדיקת אקוקרדיוגרפיה מסוגים שונים.

 

באמצעות טכנולוגיית EPIQ מבית PHILIPS אנו יכולים לאבחן את תפקוד הלב והמסתמים בלב בצורה מדויקת ומהירה. ניתן לבצע אצלנו בדיקות אקו לב במאמץ, אקו לב וושטי ואקו לב. הבדיקות מבוצעות על ידי  רופאים מומחים והתוצאות והפענוח ניתנים בסיום הבדיקה.

 

הרופאים המומחים שעובדים במרכז יכולים לספק מענה למגוון בעיות לב: ביניהן: אירוע מוחי, איסכמיה בשריר הלב, החלפות ותיקוני מסתם בצינטור, בעיות שריר הלב, בעיות מסתמים וכאבים בחזה. 

 

המומחיות שלנו, הציוד המתקדם והחדיש בו אנו משתמשים והזמינות הגבוהה למטופלנו, מאפשרים לנו להעניק לכל מטופל טיפול מקצועי ויעיל.

 

במידה שאתם מעוניינים לפנות אלינו, לשאול שאלה או לקבוע תור, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר באמצעות הטלפון, המייל או על ידי מילוי הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ונחזור אליכם בהקדם.

פריימדיקל

פריימדיקל

מיטב המומחים המובילים בתחומי הרפואה השונים מציעים מגוון שירותי פרימיום רפואיים ללא המתנה לתורים, עם יחס אישי ואינטימי ובתנאים הנוחים שרק מרכז בוטיק רפואי פרטי יכול להעניק.