אקו TEE

אקו TEE

אקו TEE או בשמו המלא Trans Esophageal Echo הינה בדיקת אולטרסאונד לא פולשנית שתפקידה לבחון את  תפקודי הלב. היא מבוצעת על ידי החדרת צינור עם מתמר דרך הוושט. הבדיקה מתבצעת על ידי שימוש בגלי קול בתדר גבוה, גלי הקול שמוחזרים מהלב נקלטים במתמר על קולי ובצורה זו ניתן לקבל תמונה של הלב.

 

כאשר מתבצעת בדיקת אקו TEE, המתמר אינו מונח על בית החזה, אלא מוחדר לתוך הוושט, הקרבה של המתמר אל הלב מאפשרת לרופא לבחון את הלב בצורה טובה יותר מאשר בבדיקות בהן המתמר מונח על בית החזה.

 

נוסף על כך, הבדיקה מאפשרת הצגה של אזורים שונים שנמצאים באבי העורקים ובלב. במקרים בהם המתמר מונח על בית החזה, לא ניתן לראות את הפרטים השונים בצורה כה טובה.

 

הכנות ותהליך בדיקת TEE

 

לצורך ביצוע בדיקת אקו TEE מתבקש הנבדק לצום במשך 6 שעות לפחות טרם הבדיקה, כאשר הוא יכול להמשיך ליטול תרופות קבועות.

 

במהלך בדיקת TEE מוחדר עירוי דרך היד ודרכו מועברים חומרי טשטוש והרדמה חלקית. באמצעות ההרדמה ניתן להקל על העברת
הצינורית בדרכי הבליעה. 

 

נוסף על השימוש בחומרי הרדמה חלקית ובחומרי טשטוש, מוזלף ספריי הרדמה מקומית ללוע. 

 

במידה שהמטופל משתמש בשיניים תותבות שניתן לשלוף, יש צורך בהוצאתן.

 

בין החניכיים או השיניים מוכנסת פיית מגן שעשויה מחומר פלסטי.

 

במהלך בדיקת אקו TEE מתבקש הנבדק לשכב על צידו השמאלי. בשלב מסוים במהלך בדיקת TEE מבוצעת פעולת בליעה במטרה להחדיר את המתמר לוושט. על המתמר נמרח ג'ל ללא טעם וריח, הג'ל מכיל חומר מרדים שמסייע על ההחדרה והתנועה שלו בוושט. ההחדרה של המתמר כרוכה באי נעימות זמנית.

 

ברוב המקרים נמשכת הבדיקה בין רבע שעה עד חצי שעה, כאשר משך הזמן תלוי בסיבה שבגללה הבדיקה מתבצעת ובממצאים שמתגלים. במהלך הבדיקה מתבצעים מעקבים אחר חימצון, לחץ דם ודופק.

 

האם בדיקת TEE כרוכה בסיכונים וכיצד יש לפעול לאחר הבדיקה?

 

בדיקת אקו TEE נחשבת כבדיקה פשוטה, מומלץ ליידע את הרופא במקרה שישנה הפרעה בקיבה, בוושט או קושי בבליעה. ייתכן כי לאחר הבדיקה יופיע כאב גרון קטן או תחושת יובש בפה.

 

לאחר בדיקת TEE יש להימנע משתייה ואכילה במשך שעה לפחות, יש להמתין עד שהשפעת ההרדמה על הלוע תחלוף ויהיה ניתן לבצע את פעולת רפלקס הבליעה באופן תקין. כמו כן, אין לנהוג במשך 12 שעות משום שהחומרים שהוחדרו משאירים תחושת טשטוש, לכן, חשוב שיגיע עם הנבדק מלווה שיכול לסייע לו לשוב לביתו.

 

במרכז שלנו – מרכז הלב החדש במרכז הרפואי Primedical, עובד צוות הרופאים המוביל בארץ. המרכז מספק מענה מקיף לכל בעיה בלב.

 

כדי לבצע אבחנות מדויקות ובמהירות, אנו משתמשים בטכנולוגיית EPIQ מבית PHILIPS, טכנולוגיה זו הינה יעילה ומדויקת ביותר.

 

הבדיקות והטיפולים שאנו מבצעים במרכז ניתנים בזמינות גבוהה, כך שאין צורך להמתין במשך זמן רב וניתן לקבל טיפולים מהירים במידת הצורך.

 

 

אם אתם מעוניינים לקבוע מועד בדיקת אקו TEE, אתם מוזמנים לצלצל אלינו או להשאיר את הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ונקבע לכם תור במהירות.

פריימדיקל

פריימדיקל

מיטב המומחים המובילים בתחומי הרפואה השונים מציעים מגוון שירותי פרימיום רפואיים ללא המתנה לתורים, עם יחס אישי ואינטימי ובתנאים הנוחים שרק מרכז בוטיק רפואי פרטי יכול להעניק.