המרכז לבריאות האישה

Primedical

היסטרוסקופיה

המרכז פועל בגישה הוליסטית, אשר באה לידי ביטוי בשיתוף פעולה בין הרופאים הבכירים ואנשי הצוות לשם מתן מענה כוללני לצרכי המטופלות – הן הגופניים והן הנפשיים. במרכז קיימים טובי המומחים בתחום הכירורגיה הגניקולוגית ומעקב היריון, לצד מומחים לבדיקות מתקדמות של אולטרסאונד, על מנת לתת את המענה המקיף והמקצועי ביותר לכל מטופלת. למרפאה הרב תחומית, אשר עוסקת בכל התחומים המתקשרים לכירורגיה גניקולוגית, התמחות במגוון רחב של בדיקות – לרבות היסטרוסקופיה אבחנתית, ניתוחית ו- SEE & TREAT לראשונה בישראל – זמינות תורים בתוך 48 שעות לייעוץ ובתוך שבוע לניתוח – רק אצלנו בפריימדיקל.

היסטרוסקופיה היא שיטת אבחון (היסטרוסקופיה אבחנתית) וטיפול (היסטרוסקופיה כירורגית) שמטרתה לברר מצבים כמו דימום מוגבר, הפלות חוזרות, דימום לא סדיר, חשד לפוליפ, שאריות שלייה, מיומה, שריר הרחם, רחם דו קרני ובעיות פוריות, ולטפל בבעיות אלה במידת הצורך ובזמן המתאים.

 • היסטרוסקופיה אבחנתית – בדיקה המאפשרת לצפות בפיות החצוצרות ובחלל הרחם למטרות אבחון. מומלץ לבצע את הבדיקה גם טרם התחלת טיפולי פוריות.
 • היסטרוסקופיה כירורגית – פרוצדורה המתבצעת לאחר בדיקת ההיסטרוסקופיה האבחנתית, לצורך טיפול בבעיות שהתגלו בבדיקה. היסטרוסקופיה ניתוחית תתבצע לצורך כריתת שרירן או פוליפ תוך רחמי, הסרת מחיצה תוך רחמית, הסרה של שאריות שלייה, פתיחה של הידבקויות תוך רחמיות ועוד.
 • SEE & TREAT –  שיטה חדשנית ומתקדמת אשר משלבת בין היסטרוסקופיה אבחנתית ובין היסטרוסקופיה כירורגית ללא הרדמה. בשיטה זו, הבדיקה נעשית ע"י החדרת סיב אופטי דקיק לחלל הרחם תוך צפייה במסך ייעודי על הנעשה בחלל הרחם. בעזרת הטכנולוגיה המתקדמת, הרופא יכול להסיר את הנגעים המופיעים בחלל הרחם.
 • היסטרוסקופיה אבחנתית והיסטרוסקופיה ניתוחית הן פרוצדורות דומות במהותן, אך עם זאת קיים גם שוני באופן הביצוע שלהן:

  • היסטרוסקופיה אבחנתית – פרוצדורה המבוצעת במסגרת מרפאתית, אינה כרוכה בכאב ואינה דורשת הרדמה או אשפוז. במסגרת הבדיקה, יורחב צוואר הרחם ויוחדר סיב אופטי דקיק במיוחד אל חלל הרחם, אשר ישקף את תמונת חלל הרחם אל מסך טלוויזיה. מדובר בבדיקה חדשנית ומתקדמת להערכת חלל הרחם, שכן היא מאפשרת לראות לא רק את חלל הרחם עצמו, אלא גם את צוואר הרחם ופיות החצוצרות.
  • היסטרוסקופיה ניתוחית – פרוצדורה המבוצעת במסגרת אשפוז יום, תחת הרדמה כללית. עם זאת, ישנם מצבים בהם ניתן לבצע את ההיסטרוסקופיה הניתוחית גם ללא הרדמה. במצבים בהם הבדיקה מבוצעת בהרדמה, יתבצע תחילה חיטוי של הנרתיק וצוואר הרחם. לאחר מכן, הרחבת צוואר הרחם באמצעות תמיסת מי מלח סטרילית, לצורך הכנסת סיב אופטי שדרכו יוכנסו מכשירים שונים לניתוח, בהתאם לפעולה הנדרשת. מדובר בניתוח קצר יחסית, שההחלמה ממנו פשוטה ומהירה.
  • היסטרוסקופיה ניתוחית ללא הרדמה See&Treat – ישנם מצבים בהם ניתן לבצע את ההיסטרוסקופיה הניתוחית גם ללא הרדמה ולבצע פעולות כגון נטילת ביופסיה, הוצאת התקן, כריתת פוליפ, או הפרדת הידבקויות בחלל.
 1. ככל שהציוד אשר משמש לבדיקה איכותי יותר – כך גם הבדיקה תהיה קלה ומדויקת יותר. הציוד העיקרי המשמש לבדיקה הוא סיב אופטי אשר מוחדר לחלל הרחם – ולכן ישנה חשיבות גדולה לעשות שימוש בסיב דק ככל הניתן. עם זאת, במרפאות רבות קיים ציוד מיושן יחסית, המכיל סיב אופטי שאינו דקיק מאוד – בעיקר כיוון שהסיבים הדקיקים הם יקרים ושבירים יותר. במרפאתנו, אנו עושים שימוש בציוד חדיש ובסיבים אופטיים דקיקים במיוחד, המאפשרים לנו לבצע את הפרוצדורה ללא כאב.

 1. הן היסטרוסקופיה אבחנתית והן היסטרוסקופיה ניתוחית אינן ניתנות לביצוע במהלך דימום או ווסת.

  • היסטרוסקופיה אבחנתית – אין הנחיות מיוחדות.
  • היסטרוסקופיה ניתוחית – הפרוצדורה מתבצעת בשבוע הראשון שלאחר סיום הווסת ולפני מועד הביוץ, כך שיש לתאם את מועד הבדיקה בהתאם. כמו כן, יש להימנע מקיום יחסי מין שלושה ימים טרם הפרוצדורה.
 1. ישנם מצבים בהם לא ניתן לבצע היסטרוסקופיה אבחנתית או ניתוחית, כמו למשל בעת היריון, זיהום רחמי, חשד לדלקת באגן וממאירות ברירית או בצוואר הרחם. כמו כן, נשים אשר סובלות ממצבים כמו אי ספיקת לב, בעיות בתפקודי הכבד, בעיות בתפקוד הכליות ובצקת ריאות, לרוב לא יוכלו לבצע את הבדיקה.

 1. אנו בפריימדיקל מעמידים לרשותך סוללת רופאים מומחים בהובלתו של פרופ' דוד סוריאנו וזמינות תורים לאבחון של עד 48 שעות.

  ואת?

  רק צריכה ליצור קשר ולקבוע תור להיסטרוסקופיה פרטית המוכרת ע"י כל חברות הביטוח.

הרופאים לבריאות האישה

ד"ר אילון שלמה

מומחה בכירורגית השד וכירורגיה כללית

פרופ' אלקלעי מני

מומחה בגינקולוגיה ואורוגינקולוגיה

ד"ר רבינוביץ אוסוולדו

מומחה גניקולוגיה וכירורגיה פלסטית

לתיאום פגישת ייעוץ